افسر سابق اطلاعاتی آمریکا اذعان کرد سازمان‌های جاسوسی غربی از جمله آمریکا و رژیم صهیونیستی، با استفاده از اعضای گروهک منافقین در ایران، دانشمندان هسته‌ای را در سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ ترور کردند.

موسسه «بلفر» در گزارشی ۳۰صفحه‌ای در مورد برنامه هسته‌ای ایران، توصیه‌هایی را در مورد نحوه تعامل با ایران در دوره ۱۵ ساله توافق هسته‌ای ارائه کرده است.

عربستان و قطر که بیشترین هزینه را برای برکناری نظام سوریه متحمل شدند، در حال حاضر بیش از هر زمان دیگری در جامعه جهانی منزوی شده‌اند.

تبعات مواضع انزواگرایانه ترامپ و تاکید او بر حمایت از تولیدات داخلی در شرق آسیا، تنها به قدرت یابی بیش از پیش چین به عنوان بزرگترین رقیب اقتصادی ایالات متحده و از دست دادن پیوندهای واشنگتن با کشورهای جنوب شرقی آسیا منجر می‌شود.

گزارش پایگاه صهیونیستی «دبکا فایل» از مذاکرات سری تل‌آویو با دمشق و عمان برسر مرزهای جنوبی سوریه و مشخصا بلندی‌های اشغالی جولان خبر می‌دهد.

اختلاف بین هند و پاکستان بر سر آب رودخانه سند (ایندوس) با سخنان نخست وزیر هند در خصوص برنامه دولت برای جلوگیری از ورود آب رودخانه سند به پاکستان که به عنوان حیات کشاورزی این کشور محسوب میشود، بالا گرفته است.

قانون تحریم ایران و لیبی (ILSA) یا همان داماتو، ابتدا در سال 96 میلادی به بهانه‌های تروریسم و سلاح‌های کشتار جمعی تصویب شده بود و حوزه بالادستی نفت ایران را هدف قرار داد.

روزنامه واشنگتن‌پست نوشته است که نمایندگان کشورهای عربی در نشستی که هفته گذشته در امارات برگزار شد، معتقد بوده‌اند که ترامپ باید به برجام پایبند بماند، اما در منطقه با ایران مقابله کند.

لابی‌گری(Lobbying) در زبان انگلیسی یک عمل و حرفه ویژه است؛ که به‌منظور تلاش برای گسترش نفوذ یک دیدگاه مشخص در دستگاه حکومتی یک کشور یا در افکار عمومی انجام می‌گیرد. در برخی از کشورها، دفترهای ویژه‌ای به‌نام «دفاتر لابی‌گری» وجود دارد که در ازای دریافت پول به تلاش برای پیش‌برد حمایت از یک دیدگاه خاص به‌وسیله نفوذ در دولت و یا افکار عمومی می‌پردازند.

 «شما به افغانستان می‌روید، با کسانی مواجهید که به خاطر نپوشیدن حجاب در 5 سال اخیر بر سر زنان زده اند. پس با شلیک به آن‌ها به شما خوش می‌گذرد.» این اظهارنظر جدی‌ترین گزینه وزارت دفاع کابینه ترامپ است!

Noskhe Jadid

آخرین مطالب